wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Poradnik » Jaki kolor podkreśli Twoją urodę?

Jaki kolor podkreśli Twoją urodę?

Data dodania: 27-02-2015 Wyświetleń: 3123

Kolorów ubrań nie należy dobierać jedynie do karnacji. Tak naprawdę najważniejszym wyznacznikiem w tej kwestii są włosy. Warto wiedzieć jakie barwy najlepiej pasują do danego odcienia. Istnieją miliony odcieni kolorów, stąd konieczna jest pewna systematyzacja. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych jest teoria czterech pór roku. 


Według tej teorii każda kobieta ma swój indywidualny typ urody, do którego najlepiej pasują kolory występujące w przyrodzie w danej porze roku. Informacja o tym jakie kolory najlepiej podkreślą naszą urodę są „zapisane” przez naturę w pigmentach występujących w skórze, włosach i tęczówkach oczu, więc wiosna i jesień – to ciepłe typy kolorystyczne, a lato i zima – chłodne.

Na początku warto określić czy jest się ciepłym (wiosna, jesień) czy zimnym (lato, zima) typem. Do określenia temperatury karnacji użyjcie srebrnej i złotej folii lub pomarańczowej i różowej chusty. Jeśli uznacie, że wasza cera promienieje i wygląda świeżo przy srebrnym lub różowym kolorze jesteście typem chłodnym. Jeśli natomiast będzie tak przy złotym lub pomarańczowym jesteście typem ciepłym. Charakterystyczne cechy dla typów urody:

Wiosna-  to blada karnacja o delikatnym złotawym odcieniu; jeśli są piegi, to tylko złociste; usta o ciepłym, czerwonawym odcieniu; włosy – złocisty lub rudawy blond oraz jasny lub średni brąz ze złotawym lub złotorudym odcieniem.

alt    Lato - to karnacja o chłodnej tonacji (może być o chłodnym odcieniu różowym lub chłodnym oliwkowym); jeśli są piegi, to tylko szarobrązowe lub szare; usta – w delikatnym odcieniu różowym; włosy mają zawsze odcień popielaty i nie bywają ciemniejsze niż średni brąz.


alt


Jesień -  cera jasna w odcieniu kości słoniowej lub intensywnym złocisto-beżowym; zwykle są piegi – rude lub złocistobrązowe; usta o ciepłej, intensywnie czerwonej barwie; włosy – intensywne odcienie rude i rudozłote do kasztanowego.


alt


Zima - skóra bardzo jasna z błękitnawym odcieniem lub o chłodnym odcieniu oliwkowym; ciemne brwi i rzęsy; usta – czerwone o odcieniu błękitnawym; włosy w odcieniach chłodnych ciemnobrązowych aż po kruczoczarne z granatowym połyskiem.
 


alt
 

 

Kolory mają istotny wpływ na estetykę wyglądu!

To prawda, decydują o harmonii ubrania, a także rzutują na nasze samopoczucie i kontakt z otoczeniem. Dobrze dobrana kolorystka ubrania wpływa korzystnie na nasz wygląd, podkreśla urodę i pomaga wywrzeć sympatyczne wrażenie na innnych. Źle dobrane kolory mogą negatywnie wpłynąć na naszą urodę, np. dodać kilka lat lub sprawić, że nasz wygląd będzie miał przygnębiający wpływ na innych.


Odcienie wiosny opierają się na barwie żółtej, są zatem bardziej świetliste i pogodne niż pokrewne pod względem kolorytu odcienie jesieni, bazujące na czerwieni. Dlatego odcienie jesieni są bardziej nasycone, ziemiste i cięższe niż odcienie wiosny. Barwy lata opierają się na błękitach i są bardziej przytłumione, rozmyte i lżejsze niż pokrewne odcienie zimy .Wszystkie kolory danej pory roku pasują do siebie, tworząc wspaniałą harmonię.

 

To chyba wystarczające powody, żeby sprawdzić czy na pewno sięgamy po kolory, które nam służą. Jak się o tym przekonać? Otóż tajemnica tkwi w tym, że dobierając ubrania powinnyśmy obserwować jakie kolory podkreślają pozytywnie twarz.

Pamiętajmy, że najistotniejsza jest kolorystyka tych części garderoby, które są najbliżej twarzy.

Jeśli okaże się, że mamy w szafie same niewłaściwe kolory, wystarczy, że do rzeczy w neutralnych barwach (czernie, biele, szarości, beże, brązy) będziemy dodawać np. apaszki lub biżuterię w odcieniach charakterystycznych dla naszego typu kolorystycznego. To wydaje się niewiarygodne, ale jeden dobrze dobrany dodatek kolorystyczny może pozytyw nie odmienić wygląd twarzy!


 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradnik

Ostatnie sztuki Outlet

12345
Aukcje_allegro
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu